Kierowca dużo czasu spędza za kółkiem, czyli w pozycji siedzącej. Taki tryb pracy nie sprzyja jego zdrowiu. Godziny w jednej pozycji, posiłki w samochodzie. Taki opis przywołuje na myśl dużą nadwagę i mnóstwo problemów z kręgosłupem. Nie dajcie się zwieść! Kierowca musi być sprawny fizycznie. Jak tego dokona, gdy warunki nie sprzyjają uprawianiu sportu, wizytom na siłowni, czy regularnym treningom. Chcecie być kierowcą, ale taka perspektywa Was przeraża? Nie wyobrażacie sobie siebie w rozmiarze XXL? Nie bójcie się, i nie dajcie się zwieść stereotypom, które jak to stereotypy nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.

RUSZ GŁOWĄ

Przed kierowcami wiele ciekawych możliwości rozruszania się po długiej jeździe. Najłatwiej wykorzystać to, co się ma pod ręką, czyli swoja własną ciężarówkę! Doskonałym przykładem jest Marcin Woźniak – kierowca, który pasję do jazdy, bezproblemowo łączy z tą drugą, do sportu. Na swoim profilu nagrywa filmiki, jak radzić sobie w trasie, z utrzymaniem zdrowej sylwetki. Na wielu forach kierowcy podrzucają sobie pomysły, jak urozmaicić swój trening i gdzie można go wykonywać.

TRUCKERS LIFE

Jeżeli to dla Was za mało lub nie macie pomysłów na zorganizowanie swojej aktywności? Nie musicie rezygnować ze wcześniejszych treningów siłowych. Dla wszystkich, dla których jedynie praca na maszynach daje satysfakcję, przedstawiamy świetną alternatywę Fundacja Truckers Life, z myślą o zdrowiu kierowców stworzyła siłownie zewnętrzne przy parkingach, serwisach, stacjach paliw w Polsce i za granicą. Na siłowniach, możecie znaleźć orbitreka, ławeczkę, drabinkę do ćwiczeń, krzesło do wyciskania i biegacza. Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie mogą rozstać się z wizytami w klubach fitness. Kierowcy korzystający z tych sprzętów, pokazują swoją aktywność na instagramie tagując zdjęcia hashtagiem #ACTIVETRUCKER. Ambasadorką fundacji jest Trucking Girl, czyli Iwona Blecharczyk, kobieta która na co dzień przemierza kilometry za kierownicą ciężarówki. Oczywiście, o niej też będziemy jeszcze wspominać, bo kobiet w branży jest coraz więcej! Śledźcie nas na bieżąco.

KORZYSTAJ Z CHWILI 

Ruch jest bardzo ważny w pracy zawodowego kierowcy, rozładunek i załadunek pozwalają na działanie. Jednak podczas dnia jazdy, również pamiętajcie, o tym, aby poświęcić kilkanaście minut na ćwiczenia. Kabina jest wystarczająca na rozruszanie stawów i mięśni, więc zamiast denerwować się w korku, wyładujcie energię w inny, efektywniejszy sposób.

Stereotyp grubego, gburowatego kierowcy to tylko stereotyp i dzisiaj go obaliliśmy!🙂

Szerokości!

Siedziba

Mrozowa 20a, Kraków

Numer kontaktowy

+48 785-330-122

Adres e-mail

biuro@redhorizon.info

Facebook

Polub nas!