Witam w niedzielę, dla wielu osób niedziela kojarzy się z dniem wolnym od pracy, niestety nie wszyscy tak mają – coś, o tym wiemy, ale mimo tego porozmawiajmy trochę o odpoczynku. Sen jest niezbędny do regeneracji i normalnego funkcjonowania organizmu. Wypoczynek jest konieczny w pracy zawodowego kierowcy. Koncentracja, spostrzegawczość i skupienie jest bardzo ważne za kółkiem. Jednakże zmęczony kierowca, to kierowca pozbawiony wspomnianych cech.

Teraz pytanie: Spaliście kiedyś w aucie? Jeżeli nie, to zapewne wasza praca nie jest związana z transportem. Zapytacie dlaczego nie w motelach? Myślę, że jest kilka argumentów. Nie ukrywajmy są to kwestie finansowe – hotel to dodatkowy wydatek. Po drugie nie zawsze trafisz na motel, a czas jazdy już pomału dobiega końca i nie możesz szukać go w nieskończoność. Po prostu zatrzymujesz się i idziesz spać, bez zbędnego zachodu. Kolejna sprawa to właśnie zbędne zamieszanie, w kabinie jest wszystko pod ręką – nie musisz wszystkiego zabierać ze sobą, kosmetyków, ręczników, ubrań, itp. Najważniejszy jednak argument, najczęściej podawany przez kierowców, to fakt, że w ciężarówce czują się u siebie, najlepiej jest im w miejscu, które znają i które jest częściowo ich przenośnym domem.

Kiedy zapytacie, gdzie sypia kierowca, odpowiem –  za plecami! Mam nadzieję, że rozwiałam w Waszych głowach wizję kierowcy śpiącego, w wykrzywionej pozycji na swoim fotelu, pod cienkim kocykiem. Kierowca sypia w kabinie sypialnej tzw. Sleeperze. Oczywiście rodzaj łóżka zależy od rodzaju ciężarówki, którą jeździ dany kierowca. Oczywiście są koje bardzo wygodne i te nieco mniej komfortowe, ale jak wielu mówi, ważne, że własne. Każdy kierowca swoją „sypialnię” urządza po swojemu, jest to jego miejsce odpoczynku, wytchnienia i relaksu. Słuchają tam muzyki, czytają książki – jak każdy z nas w swoim łóżku.

Zasypiają na parkingach i zaskoczę Was nie zawsze w nocy. Zależy, jaki czas wyznaczy tachograf. O tym, że życie kierowcy ma nieco inny rytm niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, jeszcze kiedyś Wam opowiem. Wracając do odpoczynku to kierowca, czasami zasypia, gdy wkoło wszystko żyje, a co za tym idzie jest nieco głośniej niż w nocy. Truckerzy opowiadają, że po powrocie do domów, ciężko im zasypiać, gdy jest całkowicie cicho, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić.

Odpoczynek ma wiele znaczeń, adekwatnie do okoliczności.

Najważniejsze jest to, że każdemu się należy, odpoczywajcie, jeżeli teraz jest na to czas, a dla tych co w trasie, tradycyjnie – SZEROKOŚCI!

Siedziba

Mrozowa 20a, Kraków

Numer kontaktowy

+48 785-330-122

Adres e-mail

biuro@redhorizon.info

Facebook

Polub nas!